Promocja książki “Bibliofilskie przyjaźnie”

W piątek, 26 maja 2023 r. w Klubie Księgarza w Warszawie odbyła się promocja długo oczekiwanej książki “Bibliofilskie przyjaźnie”, wydanej nakładem Towarzystwa Bibliofilów Polskich w Warszawie z datą 2001, jest to więc kolejny rocznicowy druk opublikowany w ramach stulecia TBP. Książka zawiera artykuły czwórki autorów: Ewy Andrysiak, Marii Kocójowej, Zbigniewa Jóźwika i Grzegorza Matuszaka.

Oprócz członków i sympatyków naszego Towarzystwa w gościnne progi Klubu Księgarza zawitali zaproszeni księgarze, bibliotekarze oraz bibliofile z Łodzi, Poznania, Kalisza, Krakowa.

Po przywitaniu zebranych przez kierownika Klubu Jana Rodzenia, a następnie prezesa TBP, głos zabrał i część promocyjną poprowadził Roman Nowoszewski, pomysłodawca i redaktor tej najnowszej publikacji. Poprosił do stołu prezydialnego prezes Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Książki, prof. Ewę Andrysiak, oraz artystę grafika Włodzimierza Rudnickiego, autora szaty graficznej książki, i wspólnie zdradzali kulisy powstawania naszego druku. Poruszono też temat “Akapitu”, rocznika TBP. Miło nam potwierdzić, że czynimy przygotowania do wydania kolejnego tomu “Akapitu”. Tę radosną wiadomość wszyscy zebrani nagrodzili rzęsistymi brawami. O szczegółach, promocji, zamawiania i dystrybucji rocznika powiadomimy już niebawem.

Po przerwie na poczęstunek i dyskusje odbyła się druga część spotkania, jubileuszowa aukcja książek, z której dochód został przeznaczony na cele statutowe Towarzystwa.

Rozmowy i dyskusje przy filiżance kawy trwały aż do wieczora. Atmosferę tego wydarzenia niech ukażą zdjęcia, które zamieszczamy poniżej, autorstwa Piotra Szczęsnego.

Zainteresowanych nabyciem naszej publikacji odsyłamy na stronę TBP [kontakt].

Cezary Kozak
prezes TBP