Dyplomy Stulecia Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek

NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE KSIĄŻKI 2022

63. KONKURS POLSKIEGO TOWARZYSTWA WYDAWCÓW KSIĄŻEK

NAGRODY HONOROWE TOWARZYSTWA BIBLIOFILÓW POLSKICH W WARSZAWIE

W ramach Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie – po raz 63. – rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs PTWK ?Najpiękniejsze Polskie Książki?.

Nim odczytano werdykt i uhonorowano laureatów odbyło się wcześniej wręczenie DYPLOMÓW STULECIA PTWK. Miło nam jest powiadomić, że nasz komiliton, Roman Nowoszewski, został wyróżniony dyplomem, w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i znaczenia polskiej książki. Gratulujemy!

Uroczystość odbyła się we czwartek, 25 maja br. w sali im. Kisielewskiego w Pałacu Kultury
i Nauki. Nadesłano 244 tytuły pochodzące ze 120 firm wydawniczych. Przyznano
13 równorzędnych nagród regulaminowych, nagrodę honorową oraz 14 wyróżnień.

Towarzystwo Bibliofilów Polskich w Warszawie tradycyjnie przyznało swoje NAGRODY HONOROWE. W tym roku dyplomy otrzymali:

Nicola Cholewa i Magdalena Heliasz za świetny poziom edytorski książki Grażyna HASE. Zawsze w modzie, wydanej nakładem Muzeum Warszawy, 2022

Ryszard Bienert za projekt okładki, opracowanie graficzne i skład książki Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych, wydanej przez Muzeum Zamkowe
w Malborku, 2022

oraz

Patryk Hardziej, za teksty, projekt graficzny, skład i łamanie książki Roman Duszek, wydanej nakładem Fundacji Karola Śliwki w Gdańsku, 2022.

Oprac. C.Kozak

Fot. R. Nowoszewski, D. Pawłowski